наші весілляівентиконтакти
31 Серпня 2017
Координація весілля

Перший весільний танець наречених. Він у вас буде. Звичайно, ви можете обійтися і без нього, але повірте – вас неправильно зрозуміють. Тут відмовки «а я не вмію танцювати» не працюють.

Молоді люди, які самі займалися танцями або дивилися виступи танцювальних пар у популярних телевізійних шоу-програмах, напевно зауважили, наскільки якість будь-якого парного танцю залежить від спільної праці обох партнерів. Щоб досягти правильності, краси, гармонії та координації рухів парі потрібні час і вправляння. Мабуть, недаремно перший танець молодят вважають одним із неодмінних атрибутів весілля. Бо він символічно відкриває не тільки весільний бал, але й нову еру в життєписах наречених – еру подружнього життя. А досвідчені пари, які разом вже кілька десятиліть, напевно погодяться з висловом, що прожити в злагоді багато-багато років – це, як то кажуть, «не поле перейти». І підтвердять, що родинне щастя залежить від того, наскільки гарно чоловік і дружина «танцюють» в парі, вирішуючи щодня різноманітні сімейні питання. Тому навіть прикмету таку люди вигадали – «як перший весільний танець затанцюєте, так і життя вдвох проживете».

Та наша весільна агенція «Два Серця» до прикмет підходить із здоровим глуздом і тому не вважає, що незграбний рух під час першого весільного танцю пророкує не цілком вдале подружнє життя, адже помилку завжди можна виправити, а грація рухів залежить від кількості репетицій. Ми про інше – про величезне задоволення від танцю розділеного кохання як для самих молодят,  так і для гостей свята.

Перший танець. Як чекають його гості! як хвилюються молодята! Адже він – втілення ніжності й романтики. Неприкриті почуття… Його танцюють майже всі весільні пари. Це дуже красива традиція. Вона існує в усьому світі. У багатьох європейських країнах перший весільний танець вінчає виїзну церемонію реєстрації шлюбу і є виявом радості молодят та усіх присутніх з приводу завжди зворушливої та хвилюючої події в житті кожної людини – ми були двоє, а тепер ми одне ціле отут, перед небом і людьми, і ми такі щасливі! Та частіше традиція першого весільного танцю є продовженням понад кількасотлітньої традиції відкривати бали у палацах королів та вельмож танцем найшановніших осіб – короля і королеви, господаря й господині бенкету. До того ж, і в народній традиції також був звичай після першого застілля просити молодят «дозволити» своїм танцем весільну забаву.

Та як би там не було, але перший весільний танець молодят є таки тою великою сяючою перлиною, яка виділяє весілля з-поміж усіх інших свят. Бо де ви ще таку неповторну красу побачите? І коли ви, любі наречені, погоджуєтесь з нами, то саме час вам братися до створення цієї краси.  

І отут ви замислитесь, і у вас виникне цілий ряд запитань. До речі, а ми вміємо танцювати? Обоє? А як добре ми вміємо танцювати? Хтось із нас трохи займався колись танцями та був завсідником дискотек, а іншому й ніколи було? А що саме ми вміємо танцювати? А зможемо підготуватися до свого першого весільного танцю самі? А якщо зробити професійну постановку танцю, то це, мабуть, виглядатиме краще та й хвилювань менше, адже хореограф про все подбає, все підкаже? А що танцювати будемо? А яку музику виберемо?

Відповідаючи на усі ці запитання, ви, любі наречені, зрозумієте, скільки праці вам треба буде докласти для того, щоб перший весільний танець став незабутньою окрасою початку вашого сімейного життя. А зрозумівши, починайте діяти. Звичайно, спершу вам слід визначитися, яким буде танець вашого кохання. Адже є надзвичайно багато музики, під яку його можна виконувати. Та й різноманітних видів танців також є немало. Визначитися ж ви можете самі або з допомогою хореографа, який вам допомагатиме.

І тут вам, любі наречені, найперша порада від весільної агенції «Два Серця» щодо того, як підійти до вибору, який танець вам затанцювати. Всім відомо, що танець – це музика плюс хореографія, тобто послідовність кроків, рухів, фігур для створення найкращого сценічного ефекту. Тому, вибираючи, що саме танцювати, відштовхуйтесь або від музики, до якої доберете відповідний вид танцю, або від танцювального стилю, додаючи до нього такого ж стилю музику.

Музика для першого весільного танцю

Якою ж повинна бути музика для першого танцю молодят? Адже це надзвичайно емоційний і незабутній момент. Тому музика повинна бути такою, щоб і через десять-двадцять чи більше років вона викликала позитивні спогади і тим зміцнювала ваші почуття закоханості одне в одного.

Вибираючи музику для свого першого весільного танцю, ми порадили б вам, любі наречені, зупинитись на тій, яка найбільш співзвучна ритму ваших сердець і означає для вас щось надзвичайне й небуденне. Буває, що наречені вибирають для танцю на весіллі ту музику, яка звучала під час їхнього знайомства чи першого побачення, під час першого поцілунку, вперше промовлених слів «Я тебе кохаю» чи пропозиції руки й серця, або ж супроводжувала якусь визначну подію, у якій вони разом брали участь. Це може бути й пісня, слова якої співзвучні вашим почуттям, мріям та уявленням про справжнє кохання. Наречені також часто зупиняють свій вибір на тій музиці, яка просто дуже подобається їм обом.

До речі, на музику для першого танцю молодят також існує мода. В якийсь час модними є швидкі й запальні ритми, в інший час надають перевагу ліричній музиці. Та мода модою, а ви все ж сміливо вибирайте ту музику, яка найбільше до вподоби вам: класичну, кантрі, диско, поп, джаз, шансон, рок, техно тощо.

Зовсім не обов’язково, щоб музика, яку ви виберете для свого першого весільного танцю, була повільною і ліричною. Якщо ви, любі наречені, енергійні, спортивні та веселі люди, музика для вашого танцю кохання може бути навіть дуже рухливою й динамічною. Це також чудово – не лише зворушити усіх присутніх ніжністю, але й наповнити їх бурхливою радістю.

А якщо маєте намір зробити постановку свого першого весільного танцю разом із професійним хореографом, то можете вибрати будь-яку мелодію, яка сподобалася, і принести її хореографу: будьте певні, він зробить з неї прекрасний танець, який підійде саме вам. З його допомогою ви зможете скласти унікальну музичну композицію навіть з різних мелодій та/чи пісень і на її основі створити справді неповторний танець.

Вибір виду першого танцю молодят

Тепер, коли ви вже трішки зорієнтувалися щодо музики, поговоримо про те, яким може бути сам танець. Коли чесно, то ми вважаємо, що будь-яким. Адже він – частина вашої історії, яку ви самі ж і творите. Нагадаємо лише, що не варто намагатися копіювати чийсь танець. Краще створити свій.   

Та який вид танцю взяти за основу? Почнемо, мабуть, з класичного варіанту. Отже,  вальс.  Як і будь-яка класика, це безпрограшний варіант. Чуттєвий, ніжний, елегантний і водночас величний та аристократичний. Цей танець своїми коренями сягає епохи балів. Якщо наречена хоче бути на своєму весіллі справжньою принцесою, а наречений – її благородним лицарем, то цей танець ідеально підійде вашій парі.

Та вальс не єдиний танець, який несе в собі ніжність і зворушливість. Є багато інших напрямків. Всі, мабуть, і не перелічити. Згадаємо хіба що найбільш популярні.

Якщо вам хочеться виглядати на танцполі елегантно і граційно, то зверніть увагу на повільний фокстрот. Весільний фокстрот -  чудове рішення для весілля в ретро-стилі. Саме цей бальний танець дозволить вам легко, наче метелики, кружляти по залу. Тому, коли зумієте його освоїти, захоплені погляди гостей вам гарантовані.

Простий на перший погляд повільний танець таїть в собі безліч можливостей для нескладних у виконанні, але ефектних рішень. Вмілий хореограф може збагатити рух пари по залу, додавши до звичайного переступання з ноги на ногу та легкого похитування дуже цікаві кроки і повороти таким чином, що навіть далекі від хореографічного мистецтва молодята видаватимуться випускниками школи танців.

Чудово виглядатимуть як перший танець молодят танго та інші латиноамериканські танці: плавна і чуттєва румба, ритмічна самба, запальна сальса. Вони ідеально підійдуть тим парам, у коханні яких перша скрипка належить дуже темпераментним почуттям. Це танці, які демонструють сильну взаємодію двох сильних характерів. Вони просякнуті внутрішньою сексуальністю і чистим вогнем, який палає в серцях закоханих, але при цьому не містять жодного натяку на вульгарність.

Останнім часом все більше майбутніх подружніх пар не бояться експериментів і виконують свій перший весільний танець в стилі хіп-хоп, контемпорарі, естрадного танцю, джаз-модерн тощо. Якщо ви також відчуваєте, що ультрасучасний весільний танець вам до душі, то не бійтесь проявити себе і здивувати гостей, але пам’ятайте, що в цьому випадку грамотна постановка весільного танцю особливо важлива.

Нерідко молодятам хочеться спробувати себе одразу в кількох танцювальних стилях. Тоді вони можуть виконати танцювальне попурі, яке складається з кількох видів танців. Такий перший весільний танець молодят стає все більш популярним, оскільки дозволяє нареченим показати себе з різних сторін і викликає величезне захоплення у гостей. Проте підготовка цього  ефектного першого весільного танцю займе доволі багато часу.

Постановка першого весільного танцю

Легше тим парам, які займаються танцями або мали такий досвід раніше, бо в них є уявлення про те, що означає постановка танцю. І складніше парам, у яких тільки вечірковий чи дискотечний досвід або й такого не дуже багато. Та в будь-якому випадку, якщо жоден у вашій парі не має достатніх знань азів хореографії, вам варто звернутися за професійною допомогою чи, щонайменше, за консультацією до фахівців, які надають послугу «постановка весільного танцю».

А дійшовши висновку, що при підготовці до весільного танцю без допомоги досвідченого вчителя вам не обійтись, знайдіть справжнього професіонала. Для цього відвідайте пробні уроки в різних танцювальних школах та студіях – вони, як правило, безкоштовні. Або шукайте хореографів, чиї роботи ви вже бачили на відео. А якщо у вас є весільний організатор, то він подбає про щонайкращого помічника у постановці вашого першого весільного танцю.

Хореограф вияснить рівень фізичної підготовки вашої пари і на основі цього, а також з врахуванням усіх ваших побажань та наявного у вас танцювального досвіду, зробить чудову хореографічну постановку, яку ви будете в змозі продемонструвати гостям.

5 важливих для постановки першого весільного танцю моментів:

1. Сукня нареченої.  Певні деталі вашого весільного вбрання повинні бути відомі хореографу. Йому потрібно знати особливості його крою: наявність криноліну і шлейфу (якщо є, то чи можна підколоти довжину), корсету й рукавів (чи не обмежують вони рухи руками), ширина спідниці та інші особливості сукні, які можуть впливати на якість виконання першого весільного танцю.

2. Взуття. Бажано проводити репетиції у тому взутті, в якому будете танцювати на весіллі. Це стосується і нареченої, і нареченого! Мабуть, не потрібно пояснювати, що кожне взуття має особливості, до яких варто звикнути.

3. Розмір майданчика. Постарайтесь заздалегідь вияснити, яких розмірів і форми буде майданчик, на якому ви танцюватимете, і де будуть знаходитися глядачі. Постановник обов’язково має знати ці параметри, щоб створити таку хореографію першого весільного танцю, яка дозволить вам прекрасно виконати його навіть на порівняно невеликому майданчику.

4. Покриття майданчика. На це варто звернути особливу увагу. Буває дуже слизьке покриття або, навпаки, дуже шорстке. Перше небезпечне тим, що ви можете посковзнутися. На другому вам буде складно повернутися. Зрозуміло, це не привід в паніці шукати новий ресторан. Просто не забудьте попередити про це вашого хореографа: він підкаже, як найкраще справитися з цими нюансами.

5. Час. Кількість занять може бути різною для різних пар, але золота середина - це 10 занять. У вас, любі наречені, буде час не просто вивчити рухи, але й танцювати свій танець так, щоб дух захоплювало не тільки у гостей, але й у вас самих.

Звичайно, існує послуга експрес-постановки першого весільного танцю. Це підготовка за 3-5 занять. В результаті ви вивчите, скоріш за все, недовгу (в межах 2 хв.) постановку. Не варто очікувати, що вона буде надто складною чи міститиме багато красивих підтримок, проте це буде красивий і зворушливий танець, який буде приємно і цікаво дивитися вашим гостям.

Хочете більшого? Хочете, щоб гості не могли відірвати від вас очей, а після танцю не могли втриматися від захоплених вигуків? Тоді доведеться докласти трохи більше сил і часу. Оптимальним графіком тренувань для вас стануть 2-3 заняття на тиждень протягом місяця-двох. За цей час ви встигнете навчитися танцювати доволі складні і красиві фігури, освоїте техніку підтримок і будете почувати себе на танцмайданчику легко і комфортно.

Тому не відкладайте постановку першого весільного танцю на фінальний етап підготовки до свята.

По-перше, в цей період у вас буде мало вільного часу для тренувань через інші передвесільні турботи, а по-друге, ви можете переживати, що не встигнете щось довчити. Краще почати раніше, розрахувавши час таким чином, щоб закінчити підготовку за тиждень-два до заповітної дати. Потім зробіть перерву в заняттях з тренером і самостійно повторюйте танець у зручний для вас час. Для цілковитої впевненості в собі за день-два до весілля візьміть ще одне заняття: тренер внесе останні корективи (такі як постановка погляду, позицій рук тощо) і ви будете повністю готові здивувати і вразити гостей вашим чудовим танцем.

Візьміть до уваги й те, що коли ви не дуже часто танцювали останнім часом, то у вас може бути потреба розігрітися. У цьому вам допоможуть відвідування танцювального класу, де ви можете разом з іншими учасниками вивчити чи пригадати той вид танцю, який ляже в основу постановки першого танцю молодят. Почніть відвідувати групові заняття як мінімум за один-два, а то й три місяці до весілля. Після такого розігріву постановка першого весільного танцю з хореографом займе менше часу.

Проте, чим ближче до дня весілля, тим більше сенсу є відвідувати не групові, а індивідуальні заняття. Викладач буде приділяти увагу тільки вам, і ви встигнете відшліфувати всі деталі свого танцю настільки, щоб бути повністю готовими виконати його у заповітний для вас день.

Та якщо, дорогі молодята, у вас нема можливості найняти хореографа для постановки весільного танцю, однаково танцюйте!  Навіть звичайне похитування в такт музиці виглядатиме  шикарно, коли ви кохаєте один одного і подбали про оздоблення свого танцю всілякими дивовижними спецефектами.

Оформлення першого весільного танцю

Спецефекти не тільки зроблять ваш танець феєричним і незабутнім, але й зможуть приховати деякі технічні неточності його виконання. Особливо це актуально, коли мова йде про мало досвідчених в мистецтві танцю наречених, не дуже добре підготованих чи сором’язливих, котрі вперше виступатимуть публічно під спрямованими тільки на них поглядами усіх присутніх. А з другого боку, цікаве оформлення першого танцю молодят, які чуються впевнено, вигідно підкреслить красу усіх їхніх рухів.

Тут і далі поза конкурсом залишається важкий дим. Почутися на сьомому небі, танцювати серед барвистих хмар, які ніжно оповивають і посилюють відчуття польоту, хочеться більшості молодят. А гості обожнюють милуватися весільною парою, яка кружляє поміж хмарами у танці вічного кохання. Адже це так зворушливо – аж до щему в серці і теплих сліз на очах. Цей спецефект буде доречним для повільного, плавного, чуттєвого танцю ніжності.

Великою популярністю на весіллі користується куля-сюрприз. Це один з феєричних способів підкреслити перший танець молодят, перетворивши його на справжнє диво. Куля-сюрприз може містити в собі гелієві повітряні кульки меншого розміру, конфетті, блискітки, пелюстки квітів. Її можна проколоти вручну або автоматичним способом під час танцю, і навколо з’явиться чарівна хмара, перетворюючи ваш перший весільний танець на незабутню казку.

Дуже прикрасять перший танець молодят спецефекти, створені з мильних бульбашок, штучного снігу, живих метеликів. Яскравим та несподіваним видовищем посилять чарівний настрій наречених та потішать гостей штучні вогонь і полум’я, а також піротехнічні холодні фонтани, що спалахують в такт музиці.

Оригінальні способи оздобити перший танець молодят – це виконати його під світломузичну композицію, на тлі лазерного шоу або на тлі світлодіодного чи змонтованого з плазмових панелей екрану, на якому синхронно відображається ваш танець.

Чудовим вступом до першого танцю молодят стане відеопередісторія – ролик з вашою участю, відзнятий раніше. Це може бути love-story, де щасливі закохані спочатку, наприклад, сидять разом в студентській аудиторії або гуляють в парку, готують дома піцу тощо, а потім беруться за руки і починають танцювати. Всі заворожено дивляться на екран… Далі екран поступово гасне, і усе світло тепер спрямоване на танцпол, де з’являються молодята й продовжують танець, який вони почали на екрані.

 

Перший танець молодят… Втілена мрія… Обіцянка вічного щастя вдвох… Підійдіть відповідально до його підготовки, і хай він стане маленьким дивом, з якого почнеться ваше довге і прекрасне спільне життя!

ПОДАРУЙТЕ СВОЇМ ГОСТЯМ І СОБІ ЖИВЕ ВРАЖЕННЯ –

ВОНО ДОРОЖЧЕ ЗА ФОТО!

Iншi статтi

Читайтетакож