наші весілляівентиконтакти
Організація весілля

Розрахунок і формування весільного меню – доволі відповідальна справа. Адже вам, наші любі наречені, слід все продумати так, щоб кожний з гостей серед напоїв і страв знайшов те, що йому смакуватиме.

Для того, щоб правильно скласти меню на весілля, слід взяти до уваги такі важливі речі:

Пора року. Влітку гості випивають багато безалкогольних напоїв і надають перевагу фруктам, овочам та легким закускам, а з усіх напоїв «з градусом» – вину. Взимку популярнішими є міцний алкоголь та ситні страви.

Місце весільного бенкету. На відкритому повітрі апетит у гостей кращий, ніж в приміщенні.

Кількість запрошених. Чим численніше весілля, тим більше напоїв та їжі слід мати понад розраховану норму.

Тривалість застілля. Досвід багатьох пар показав, що найоптимальнішим за тривалістю є 6-годинний весільний бенкет. Складаючи меню, в своїх  розрахунках візьміть до уваги кількість антрактів, що влаштовуються для усіх гостей.

Смакові вподобання гостей. Якщо серед весільних гостей переважають чоловіки, то потрібно буде більше міцних спиртних напоїв і страв. Якщо є багато жінок, то швидше будуть порожніти пляшки із шампанським та винами і тарілки із легкими закусками.

Індивідуальні особливості гостей. Багато людей мають суто свої харчові особливості, звички, переконання, приписи дієтологів. Та в будь-якому випадку, ні сироїд, ні вегетаріанець, ні прихильник роздільного харчування, ні той, хто дотримується якоїсь спеціальної дієти, не повинні піти з весілля голодними. Тому важливий не обсяг страв, а їх різноманіття! А в запрошеннях на весілля не забудьте попросити повідомити вам, чого майбутні гості в жодному разі не вживають (наприклад, м’яса, сирої риби, цукру, тваринних жирів тощо) та які страви у них улюблені, і врахуйте це при складанні меню. Ще одна особлива категорія гостей – це діти на весіллі. Найчастіше їм накривають окремий стіл з дитячим меню. Якщо сплановано, що малюки будуть сидіти разом з батьками, однаково бажано замовити кілька відповідних, корисних і не нудних, оригінально оформлених страв спеціально для них.

Привітальний фуршет. Основна маса гостей збереться в бенкетному залі до приїзду молодих. Поки гості будуть чекати молодят з фотозйомки, їм напевне захочеться підкріпитися канапе і келихом шампанського. Для цього варто подавати легкі закуски: канапки, нарізки, овочеві і м’ясні рулетики на шпажці, фрукти.

Багато закусок. «Гірко!» - це слово-тост звучить на весіллі найчастіше, і після нього запрошені тягнуться за келихами та чарками і закусками. Тому закусок у вигляді канапок, тарталеток, салатів, нарізок, маринованого й вудженого варто включити до меню у великій кількості.

Загальна страва. Ефектно на столі буде виглядати «загальна» страва. Вона, звичайно, не є заміною порційному гарячому. Але яка це апетитна окраса весільного бенкетного стола! З цією функцією на відмінно справиться запечене молочне порося, велика фарширована рибина або дичина.

Candy Bar. Це витончено сервірований і стильно декорований фуршетний стіл з різноманітними солодощами. Шоколад і мармелад, драже і марципани, зефір, безе та інші кондитерські вироби, прикрашені оригінальними дизайнерськими аксесуарами. Усе розкладено в красивих баночках, кльошах і на тацях. За традицією весільний Candy Bar включає в себе:

капкейки - маленькі кекси, прикрашені збитими вершками чи більш складними елементами;

кейкпопси - маленькі круглі тістечка на дерев’яній шпажці, покриті кольоровою шоколадною поливою та посипкою, які зручно брати в руки;

макарони - тістечка всіх кольорів веселки з мигдалевого тіста, склеєні попарно, що чудово виглядають в скляних вазочках;

безе - різнокольорові чи з кольоровою посипкою;

міні-тістечка - з різноманітними начинками, як правило, в паперових тарталетках і розміщені на тацях;

цукерки - в кольорових обгортках і без; драже в різнокольоровій поливі.

Поміркованість. В цілому важливо, щоб столи не були порожніми. Але і надто багате весільне застілля не завжди доречне: через надмірне догоджання животу гості стануть обважнілими й мало активними. У зв’язку з цим організатори весіль радять дотримуватися «середніх» параметрів замовлення, за якими для одного гостя слід приготувати 1,5 кг їжі.

Небажані страви. За будь-якої пори року краще відмовитися від страв з костистої риби та страв з великою кількістю свіжого часнику і цибулі.

Підрядники на весільному бенкеті. Пам’ятайте, що усіх запрошених підрядників потрібно нагодувати протягом їх робочого дня. Це стосується і тих, хто буде присутній у вас на весіллі півгодини (артисти шоу-балету, ілюзіоніст, комік тощо), і тих, хто буде розважати гостей протягом усього вечора (ведучий, музиканти, діджей) та забезпечувати технічну сторону вашого весілля (координатор, фото- та відеоператори, піротехнік тощо).

Їжа для одного весільного гостя: приблизний розрахунок. Безумовно, розрахунок норми їжі на одну людину є дуже приблизним, але на нього зручно орієнтуватися, замовляючи бенкет для великої кількості запрошених. Отже, на привітальний фуршет бажано замовити 150-200 г їжі, що відповідає приблизно 5-6 канапкам. Холодні закуски без салатів складуть 350-400 г, гарячі – 100 г, гарнір – 150 г. Не обійтися і без салатів, яких потрібно не менше, ніж 200-250 г на кожного. Стільки ж необхідно замовити гарячих страв, а також 200 г на фруктову тарілку. Вага весільного торта традиційно визначається з розрахунку 150-200 г на одного гостя: в такому випадку десерт виглядатиме солідно, а солодкий шматочок дістанеться кожному.

Розрахунок алкоголю на весілля. Необхідно з особливою точністю розрахувати кількість алкогольних напоїв. Не варто загострювати свою увагу на шампанському, оскільки цей напій найчастіше є ходовим лише під час першого тосту. А потім гості переключаються на вино, горілку та коньяк. Аби було на що орієнтуватися, розраховуйте за такою формулою: на 10 чоловік візьміть за основу 3-4 пляшки напоїв міцніших (коньяк, горілка), 2-3 пляшки шампанського і 3-4 пляшки вина. Загалом, розрахунок потребує індивідуального підходу і представлені цифри дуже умовні. Все ж можете скористатися ще й такою формулою: на одну людину для 6-годинного бенкету шампанського – 0,5 пл., горілки – 0,5 пл., вина – 1 пл., безалкогольних напоїв – 2 л.

Порядок подачі страв весільного меню:

Салати і холодні закуски розставляють на столах ще до приходу гостей.

Коли гості зайняли свої місця, подаються гарячі закуски.

Гарячий бульйон подають після гарячих закусок.

Гарячі страви подають лише під час застілля.

Весільний торт молодята розрізають переважно після першого весільного танцю, торт ставлять на фуршетний стіл.

Попіклуйтеся про те, щоб кількість подач страв була як можна більшою. Так весільний бенкет проходитиме жвавіше.

Замовлення весільного меню в ресторані: кілька порад.

Ознайомтеся з усім переліком страв, які пропонує ресторан.

Якщо можливо, скуштуйте незнайомі вам страви, щоб оцінити їх смак та якість.

У випадку, коли ваш весільний бюджет обмежений чіткими фінансовими рамками, не замовляйте надто дорогі страви. Впевнені, їх можна замінити більш доступною альтернативою.

Замовте якнайбільше різноманітних закусок. По-перше, таке рішення дозволить гарненько заповнити столи. По-друге, закуски, зазвичай, не дуже затратні. По-третє, таким чином ви напевно задовольните смакові вподобання усіх запрошених гостей.

Замовте дві гарячих страви - гарячу закуску і одну основну гарячу страву. З гарячих страв надайте перевагу рибі або птиці.

Замовте багатопорційні страви. Це найекономніший і дуже зручний варіант.

Замовте фуршет перед основним застіллям. Попередньо перекусивши, гості не так швидко спустошуватимуть столи.

Попередньо обговоріть з адміністратором, чи можливий варіант закупки спиртних напоїв за стінами ресторану. Адже в ресторанах це задоволення обходиться недешево. Часто дозволяється привозити алкоголь з собою за умови, що якась частина його буде куплена в ресторані. Також багато ресторанів беруть оплату за відкриті пляшки, а саме "корковий збір".

Формування весільного меню разом з агенцією «Два Серця». Ми вже сотні разів пересвідчилися в тому, що вишукані страви української та європейської кухні, ненав'язливе і вчасне обслуговування – саме те, що потрібно для ідеального весільного бенкету. Окрім того, ми знаємо усі смачні таємниці кухонь більшості ресторанів Львова та його околиць. Тому, заздалегідь обговоривши з вами, любі молодята, усі пункти меню, наші координатори весілля подбають про те, щоб страви на вашому бенкетному столі залишили після себе  лише приємні спогади.

Iншi статтi

Читайтетакож