наші весілляівентиконтакти
4 Червня 2018
Організація весілля

Поганих, сумних чи «важких» гостей не буває. Святковий настрій і активність гостей залежать тільки від професіоналізму ведучого чи тамади. Власне, мистецтво роботи ведучого й полягає у вмінні зацікавити гостей, підняти їм настрій, залучити їх до розваг, ігор, конкурсів.

Ведучого сміливо можемо назвати душею усього весільного дійства. Саме від нього значною мірою залежить атмосфера, яка запанує поміж усіма присутніми на дівочій вечірці, останній парубочій забаві, виїзній церемонії одруження, під час проведення обрядів і, головне, на весільному бенкеті, який зазвичай триває до 6 годин. І не має значення, велике ви справляєте весілля чи камерне, бо навіть коли разом з молодятами святкуватимуть тільки найближчі, то і тоді ведучий не буде зайвим, а навіть дуже доречним, бо добре знайомим поміж собою людям складно чимось здивувати один одного і не з’їхати на буденні застільні розмови. А у вас, любі наречені, подія не лише небуденна, але й свято таке, що раз у житті буває. І майстерний ведучий є живим нагадуванням про це.

Завдяки фаховому весільному ведучому вся забава протікатиме плавно, без будь-яких незручних пауз чи заминок. Він, як вмілий конферансьє на великому концерті, і цікаву історію розповість, і розсмішить влучним жартом, скаже кілька гарних слів про котрогось із гостей весілля перед тим, як надати йому слово для тосту. Ведучий непомітним рухом подасть знак музикантам, коли їм заграти найбільш відповідну саме цій миті мелодію. Своїми примовками та коментарями додасть учасникам конкурсу азарту, заохотить до танцю когось сором’язливого. А коли коротко сказати, то ведучий на весіллі – це гарантія того, що буденно і нудно не буде нікому.

 

Як тільки образно не називають ведучого! Диригент весілля, Цар столу, Майстер весільного конферансу, Весільний генерал, Прем’єр-міністр весільної пари тощо. Все це лише свідчить про те, що ведучий є найголовнішою після молодят персоною на весіллі.

Звертаючись до агенції «Два Серця» з проханням організувати весільне свято, наречені часто запитують нас: «Хто краще підійде для нашого весілля – тамада чи ведучий? Їх стилі ведення дуже відрізняються?» Коли відповісти коротко, то тут все залежить від людини, яка цим займається. Інколи відмінність полягає лише у тому, хто як себе називає, а інколи вона справді охоплює і стиль ведення забави.

У чому різниця між тамадою і ведучим?

«Тамада» – слово з Кавказу. В перекладі з грузинської «тама» означає «вип’єш». І серед кавказьких народів тамадою називають розпорядника бенкету чи будь-якого свята із застіллям, в тому числі й весілля. Історично грузини, кажучи «тамада», мали на увазі старшого щодо споживання вина чи інших міцних напоїв на бенкеті. Головною його функцією було пильнувати за культурою вживання спиртного, а по простому кажучи, щоб усі пили, веселилися і ніхто не перебрав своєї міри. До речі, разом з поняттям «тамада» прийшло до нас і слово «тост», котре в грузинській мові означає «життєстверджуючий». Ці слова у прикладенні до весілля увійшли в міську традицію за радянських часів завдяки фільмам і телебаченню, в яких був присутній яскравий і привабливий образ заводія в грузинській застільній традиції. А раніше, за українською народною традицією, ведучого весілля називали «весільним старостою», а тости – «здравицями».

Перебравши велику кількість інформації в пошуках відповіді на питання стосовно того, чи є різниця у поняттях «ведучий» і «тамада», ми дійшли висновку, що на сьогоднішній день вона дуже незначна. Адже обидві ці професії спрямовані на якісне проведення весілля із загальним гарним настроєм та приємними враженнями в кінці бенкету.

Напевно, поділ цих понять сходить корінням в західні культури, де весільний ведучий - це обов'язковий елемент весілля вищого класу. Він є своєрідним "сірим кардиналом", який спрямовує події протягом свята, привертаючи увагу гостей тостами, ненав'язливими історіями, традиціями і звичаями, присвяченими молодятам, щоб не дати гостям забути, з якого ж приводу вони зібралися. Ведучий доречний на заходах більш спокійного, класичного та урочистого характеру.

Що стосується тамади, то він здебільшого привертає увагу саме до своєї персони. Веселими примовками, приказками та оповідками він створює особливу атмосферу веселощів навіть без певної дози спиртного. Тамада може змінити костюм кілька разів за вечір, а разом з ним змінити і напрямок розвитку подій на весіллі. Одним словом, послуги тамади стануть в нагоді на святі, де має панувати атмосфера «повальних» веселощів, танців до упаду і застільних пісень.

Безумовно, буде у вас тамада чи ведучий, якщо він професіонал, то однаково вміло і весело проведе весільну забаву, підлаштовуючись під настрій та уподобання аудиторії. Сучасний ведучий весілля поєднує в собі риси та вміння і тамади, і конферансьє, і церемоніймейстера, і розпорядника бенкету, і масовика-заводія. Адже він як церемоніймейстер урочисто проводить обряди й церемонії; як масовик-заводій запалює гостей до різних ігор та конкурсів – застільних, рухливих, танцювальних; як тамада мистецьки виголошує тости; як конферансьє оголошує номери шоу-програми, представляє артистів, розважає присутніх в паузах; як розпорядник бенкету займає почесне місце за столом поряд з молодятами і керує перебігом весільного свята.

Щоб обрати на своє весілля хорошого ведучого, вам, любі наречені, варто знати, а які ж у нього обов’язки та які якості включає в себе поняття «хороший весільний ведучий». Агенція «Два Серця» узагальнила свій багатий досвід співпраці з багатьма представниками цієї професії, серед яких завжди рекомендувала і рекомендує тільки найфаховіших, щоб поділитися ним з вами.

Обов’язки ведучого весілля

 • Скласти та узгодити з нареченими сценарій ведення весільного свята.
 • Розробити та узгодити з нареченими ігри та конкурси під час весільного бенкету.
 • Керуючи усім процесом, бути розпорядником весільного дня чи бенкету.
 • Знати всіх запрошених з боку нареченого і нареченої та виказувати повагу кожному із гостей.
 • Керувати розсаджуванням гостей на церемонії одруження та за бенкетним столом, стараючись посадити кожного гостя відповідно до родинних зв’язків, віку, занять.
 • Урочисто розпочинати і завершувати весільне свято.
 • Оголошувати настання важливих моментів весільного дійства: прибуття молодят, перший весільний танець, танець нареченої з батьком тощо.
 • Встановлювати порядок промов та виголошення тостів і надавати слово промовцям.
 • Представляти решті присутніх тих гостей, яким надає слово.
 • Організувати і контролювати виступи запрошених музикантів та артистів.
 • Вести розважальну програму на весільному бенкеті.
 • Заохочувати гостей до активності, розважати їх, організовувати та проводити ігри і конкурси.
 • Проводити різноманітні обряди: викупу, кидання нареченою букету чи підв’язки, знімання вельону, запалювання сімейного вогнища, перевірки готовності молодят до подружнього життя тощо.
 • Заповнювати оповідками, жартами перерви між стравами і паузи між дійствами.
 • Злагоджено взаємодіяти з весільним координатором, музикантами, артистами, підрядниками та обслуговуючим персоналом.
 • Попереджати виникнення конфліктів та незручних ситуацій під час весільного свята.

Якості хорошого ведучого

Весільний ведучий повинен скласти таку програму, яка не дасть вашим гостям занудьгувати протягом усього весільного бенкету. Це основне професійне вміння, на яке слід орієнтуватися. А складається воно з цілого ряду особистих якостей.

 • Найперше – це майстер слова, за яким, як то кажуть, в кишеню не полізе.
 • Навики хорошого сценариста – може розробити докладний сценарій з чітко прописаним таймінгом.
 • Режисерські навики – здатність поставити добре продуманий, складний, барвистий спектакль під назвою «Ваше весілля».
 • Ведучий і актор в одній особі, який здатен змінювати ролі відповідно до ситуації.
 • Старанність у приготуваннях – вивчає напам’ять імена гостей, придумує тости, ігри, конкурси.
 • Голос – дзвінкий і красивий, дикція – чітка і без дефектів.
 • Дуже хороше почуття гумору, а інколи й здатність злегка бути коміком; жарти – не вульгарні і не грубі, а по-доброму веселі.
 • Добре розвинений навик імпровізації, кмітливість та винахідливість, щоб не заглядати в сценарій і вміти знайти дотепний вихід з будь-якої несподіваної нестандартної ситуації.
 • Здатність тримати в своєму полі зору кожного гостя та бути авторитетним і, коли пахне конфліктом, спритно привернути до себе увагу та залагодити ситуацію.
 • Високий емоційний інтелект – здатність відчувати настрій людей, знаходити до них підхід без нав’язливості і надмірної наполегливості.
 • Бездоганний зовнішній вигляд, одяг та зачіска – охайні.
 • Стриманість щодо вживання алкоголю –  як правило, під час праці не вживає спиртних напоїв або вживає їх чисто символічно.
 • Високий рівень відповідальності за якість своєї праці.

 

Вибір ведучого весілля

Добрий ведучий на весіллі – запорука успіху святкового вечора! Як вибрати саме свого ведучого на весілля і не помилитися? Адже те, з яким настроєм пройде ваше весільне свято, багато в чому залежатиме від нього.

4 основних шляхи пошуку ведучого весілля

Довіритися власному досвіду. Напевно на весіллях друзів ви бачили ведучих, які показали себе з гарної сторони. Варто шукати ще чи «від добра добра не шукають»? Якщо ведучий вам дуже сподобався, але ви не хочете повторів з іншого весілля на своєму святі, можна звернутися до нього, одразу повідомивши про своє побажання. У хорошого весільного ведучого з великим досвідом завжди є ідеї, як зробити кілька весіль несхожими одне на одне і при тому справжніми та щирими. Коли ж ведучий швидше «не зіпсував весілля», аніж провів його на відмінно, радимо пошукати ще.

Прислухатися до думки друзів та знайомих. Цей спосіб пошуку ведучого, напевно, найбільш протирічливий, але при цьому і найнадійніший. Якщо ваші знайомі кажуть, що були в повному захопленні від того ведучого, якого бачили на одному з весіль – безумовно, варто з ним зустрітися. Однак покладатися цілком на думку знайомих не потрібно, оскільки у всіх свої смаки і уявлення про весілля. Те, що цікаво іншим, може бути абсолютно неприйнятним для вас. Та коли ваше враження після зустрічі з ведучим і думка друзів співпали, то це вже вагомий привід запросити саме цього ведучого.

Пошукати в інтернеті. Не обмежуйте коло кандидатур першими 3-5 рядками пошуку. Шукайте вдумливо і не поспішаючи. Зверніть увагу на платну рекламу в пошуковій системі. Весільні ведучі, які таким чином повідомляють про себе, витрачають на рекламу гроші, а отже, ці гроші заробляють, тобто багато працюють і тому мають досвід. Професійні та весільні портали – це своєрідні каталоги підрядників, які мають стосунок до організації і проведення весіль. Завдяки їм ви, любі наречені, можете потрапити на особисті сайти весільних ведучих. А у хорошого весільного ведучого має бути свій сайт, який містить максимально докладну інформацію по нього. Ознайомившись із нею, домовляйтеся про зустріч, щоб часом не купити не відомо якого кота в гарно оформленому мішку, бо бувало й таке.

Звернутися до весільної агенції. Як правило, весільна агенція запропонує вам кілька кандидатур, і ці ведучі будуть хорошими, оскільки кожна досвідчена весільна агенція дбає про свою репутацію і працює тільки з перевіреними та надійними підрядниками. Таким чином ви заощадите масу часу та зусиль, оскільки фахівці, яким ви доручили організацію свого весілля, добре орієнтуються на ринку ведучих, знають в кого який стиль, а тому нададуть вам таку інформацію, яку ви не знайдете в інших джерелах. Окрім того, організують вам зустрічі з рекомендованими кандидатурами, адже хороші ведучі – люди дуже зайняті, оскільки працюють не тільки на весіллях. Агенція допоможе з укладенням правильного договору, і ви отримаєте подвійну гарантію якості проведення вашого весільного свята.

Та в будь-якому випадку, попередньо вибравши весільного ведучого, який вам сподобався, необхідно призначити зустріч і поговорити з ним, перш ніж зробити остаточний вибір.

Телефонна розмова з весільним ведучим. Основних питань, які варто вияснити у ведучого, небагато. Вам потрібно дізнатися, чи вільна у нього відповідна вам дата, вартість його послуг і домовитися про зустріч. Досвідчений весільний ведучий коротко і чітко повідомить вам, яким чином буде відбуватися його співпраця з вами. Одночасно, за манерою спілкування по телефону ви легко визначите, чи потрібно з цим ведучим зустрічатися. Якщо вам хоч щось не сподобалося (тембр голосу, темп і манера мовлення), краще відмовитися від цього варіанту.

Перша зустріч з весільним ведучим. На зустрічі потенційний ведучий повинен не стільки сподобатися вам зовнішньо, скільки дати чітке уявлення про хід і сценарій весільного свята, врахувавши при цьому усі ваші побажання.

Спираючись на досвід, скажемо, що зустріч з ведучим не може бути короткою. У весілля дуже багато нюансів, тому інколи, щоб обговорити всі деталі, може не вистачити і 3-х годин. До речі, якщо ведучий говорить про те, що для підготовки до весілля одної зустрічі з ним може бути достатньо, це цілком нормально. Обговоривши під час неї основні моменти, решту поточних питань можна вирішувати електронною поштою чи по телефону, що зекономить ваш час.

На зустрічі ведучий повинен розповісти вам про традиції та нюанси, які можуть урізноманітнити весільний сценарій, і, почувши вашу думку, запропонувати варіанти їх реалізації.

Програма конкурсів та ігор також обговорюється з ведучим. Зрозуміло, нема потреби одразу докладно зупинятися на їх переліку. Достатньо визначитися із загальним напрямком такого роду розваг, тобто обумовити ті моменти, які для вас бажані, і ті, які вважаєте неприйнятними (наприклад, конкурси-змагання на гроші , ігри з оголенням тощо). Професійний ведучий має в своїй теці безліч різноманітних весільних конкурсів та ігор і сам складе їх програму, яку й запропонує вам для узгодження. Сміливо коректуйте її. Адже підлаштовуватися під ваші, любі наречені, уподобання – один з обов’язків весільного ведучого.

Під час очної зустрічі ваше враження буде доповнене тим, як ведучий поводить себе в особистому спілкуванні, які слова підбирає, чи комфортно вам з ним. Зверніть увагу, він зовсім не зобов’язаний весь цей час жартувати. Краще, коли спілкування буде природно невимушеним, але продуктивним.

Тільки коли у вас в голові складеться не лише образ ведучого, але й картина усього весільного свята, можна остаточно затвердити обрану кандидатуру.

Хороший ведучий завжди пам’ятає, що весілля – це свято двох людей. Тому він буде уважний до ваших побажань, любі наречені, і нізащо не зіпсує вам настрій ні на самому весіллі, ні під час підготовки до нього.

Коли у весільного ведучого душа закоханого в свою справу професіонала, він несе людям світло й радість. Такий ведучий пробуджує жар сердець, додає бажання веселитися, викрешує іскри чудового настрою. Він дарує всім щасливу усмішку, для кожного знаходить добре слово і надихає до танцю та щирих пісень.  Люди давно зауважили, що красива душа додає принадності навіть непоказному тілу.

ХОРОШИЙ ВЕДУЧИЙ СТАНЕ СПРАВЖНЬОЮ ОКРАСОЮ ВАШОГО ВЕСІЛЛЯ

Iншi статтi

Читайтетакож