наші весілляівентиконтакти
Організація весілля

Весільна агенція «Два серця» настійливо Тобі рекомендує: назавжди позбудься думки, що брат, друг, колега, сват чи хтось інший зробить Тобі хороші світлини, бо у нього є дорогий фотоапарат чи відеокамера

Усім людям притаманне бажання назавжди зберегти усі прекрасні миті в їхньому житті. Тому знимкуємо усе, що сподобалося, фільмуємо, заставляємо полички пам’ятними сувенірами, зберігаємо всілякі речі, які нагадують про щось хороше. А знавці людських душ, себто психологи, спираючись на численні дослідження, схвалюють таку звичку і радять в ті моменти, коли сумно чи псується настрій, звертатись до цих речей, щоб згадати, як вам гарно було тоді, відродити таким чином свій хороший настрій і вже разом з ним повернутись у сьогодення.  

Як відомо, день створення нової сім’ї  — одна із найщасливіших подій в житті подружжя. Приємно, знаєте, якось ввечері, років так через десять-двадцять, сісти рядочком, переглянути весільний фотоальбом чи ввімкнути відеозапис дня свого весілля. І чим краще виконана зйомка, тим більш приємні та насичені будуть ваші спогади. У цій публікації мова йтиме про те, як правильно вибрати чарівників фото- і відеозйомки для весільного свята.
 

Друг з камерою, недорогий початкуючий оператор чи професіонал?
Перш за все, вибираючи оператора на весілля, визначтеся, хто це буде. Ваш друг з камерою, який працює тільки на ентузіазмі? Починаючий фотограф-аматор, найнятий за невелику суму? Чи професіонал, що бере за свою працю немало, проте здатний зробити справді маленький шедевр? Можливо, не варто наймати аматорів на обидва види зйомки, а заплатити ту ж ціну або професійному фотографу, або професійному відеооператору, і отримати дуже красивий весільний альбом без фільму або навпаки. Також слід зауважити, що друг з камерою буде почуватися на весіллі не дуже комфортно – йому ж також хочеться відпочити, випити, взяти участь у весільних конкурсах тощо. Тому такий варіант слід розглядати хіба при повному дефіциті весільного бюджету. 
 

Переваги професіоналів весільної фото та відеозйомки 
•    Професіонал може проводити зйомку безперервно  — у нього не закінчаться батарейки у найбільш невідповідний момент, оскільки він має один-два комплекти запасних акумуляторів.
•    Професійний відеооператор буде працювати, як справжній ніндзя. Завдяки непримітному і строгому одягу він не виділятиметься на загальному фоні, непомітно лавіруватиме поміж гостями, не перешкоджаючи проведенню весільного свята. 
•    Досвідчений фахівець є добрий психолог, який здатен знайти правильний підхід саме до вас як весільної пари, побачити ваші сильні сторони і підкреслити їх та обійти стороною якісь недоліки. 
•    Професіонал завжди запропонує вам кілька сценаріїв фото- чи відеоісторії вашого весільного дня і допоможе вибрати найкращий, який буде неповторно індивідуальним і не матиме аналогів. 
•    Наймаючи професійну команду відеооператорів, ви отримуєте, відповідно до ваших побажань,  можливість проведення зйомки як одною камерою, так і кількома — навіть до 5 відеокамер. Різні ракурси дозволять найбільш повно охопити подію і зафіксувати усі найяскравіші моменти весілля. В результаті ви отримаєте неймовірно красиве, цікаве і романтичне відео про один з найважливіших моментів вашого життя, яке, без сумніву, захочеться переглядати знову і знову. 
•    Монтуючи ваш весільний фільм, фахівець покладе під відеоряди таку музику, яка тільки підкреслюватиме емоційний характер кожного моменту. 
•    Внаслідок глибокої професійної ретуші весільного відео і використання тільки найкращих кадрів народиться шедевр, який за якістю не поступиться навіть голлівудським кінокартинам.
 

Фотограф чи відеооператор?
Ваш весільний бюджет не надто великий, і ви стоїте перед вибором між фотографом та відеооператором  на весілля. Безумовно, складно прийняти рішення, надавши перевагу тому чи іншому. Фото чи відео? Що краще, коли йдеться не про запрошення знайомого, який буде працювати "за харч", а саме про вибір професійного відеооператора і фотографа? Спробуємо вам допомогти зробити правильний вибір в плануванні весілля. Розглянемо достоїнства і недоліки весільної фото- та відеозйомки.
 

 Весільна фотозйомка
Для багатьох наречених фотограф є одним із найважливіших елементів при плануванні весілля. Він так само важливий як, скажімо, весільна сукня чи лімузин, підв’язка і букет нареченої. Хороший весільний фотограф фіксує усі значимі моменти на святі. Після весілля він опрацює фотографії і зробить їх ще більш привабливими. Фотограф зробить спогади про ваше весілля красивими й елегантними. Професійно оформлені весільні фото швидко перетворять порожню стіну вашого помешкання на витвір мистецтва – ваш витвір, який зможуть кожен день бачити близькі, знайомі, друзі і, звичайно, ви самі. 
Аерозйомка наповнить ваш весільний альбом неймовірно красивими фотографіями, зробленими з висоти пташиного польоту. На відміну від традиційних фотографій, кадри, зняті згори, зможуть охопити весь масштаб свята, зловити всі зворушливі і веселі моменти в кращому ракурсі. Тому аерофотографії безперечно стануть справжньою родзинкою вашого весільного альбому.
Очевидним недоліком у весільній фотографії є те, що з кожним фото ви отримуєте тільки одну мить. Питання в тому, чи буде вам цього достатньо. Адже нема жодних сумнівів, що основну частину весілля фотограф, через неможливість охопити абсолютно все, пропустить. І він вчинить правильно, обираючи найбільш видовищні моменти.
На щастя, є рішення цієї проблеми: весільне відео.
 

Весільна відеозйомка
Без сумніву, найкращий та найефективніший спосіб охопити якнайбільшу частину вашого весілля – це весільна відеозйомка професійним відеооператором.
Відеооператор зніме абсолютно все. Ранкові приготування молодят, викуп, урочистий момент одягання обручок, поцілунки, прогулянку в парку, привітання рідних і близьких, перший танець... З часом із пам’яті стираються деякі моменти і залишаються тільки найяскравіші. Ви не зможете згадати, що вам побажала в цей день ваша бабуся чи маленька племінниця. Відео нагадає вам все. Від емоцій до тостів. В кольорі. І ви згадаєте, чому в цю мить у вас на очах сльози, а тут ви смієтесь від душі. Відеозйомка дозволяє зняти все весілля в динаміці, в русі. Звичайно, слід враховувати, що з 5-6 годин зйомки у весільний відеофільм потраплять тільки 1-2 години, але це напевно будуть найбільш вдалі кадри, спіймані об’єктивом оператора.
Відносно нове для нас слово — відеограф. Воно означає трохи більше, аніж просто «оператор відеозйомки». Відеограф створює красиву історію вашого весілля. Він її «пише», використовуючи для цього різноманітні додаткові художні засоби, ідеї та способи їх втілення в матеріалі. Це не просто склеювання фрагментів подій з вашою участю — нехай навіть і бездоганних технічно. Це сценарна робота, погоджена з молодою парою, можливості відходу від стандартних шаблонів, генерування нових творчих ідей, підбір музичного супроводу, обробка після зйомок і, нарешті, інтеграція всіх цих моментів в одне яскраве, хвилююче і зворушливе переживання.
Але є один недолік. Весільний фільм ви повинні сісти і подивитися. А для цього потрібен час. Весільне відео не може залишатися завжди в рамці на поличці чи на стіні, щоб його бачили усі.
 

Найкращий вибір
Отже, любі наречені, для вас залишається тільки одне питання. Відеооператор чи фотограф? Фото чи відео? Що краще?
А відповіді нема. Це дуже особистий вибір кожної пари. І тільки ви самі для себе можете вирішити, що вам важливіше. Красиві фотографії весілля, надруковані і оформлені… Ви зможете поділитися ними з близькими та друзями, викласти в інтернеті на вашу сторінку в соцмережі. Вишукано зняте відео вашого весілля… Воно багатше на враження і відображає різні дрібні, але такі милі вашому серцю нюанси. Його цікаво буде дивитися вашим дітям, родичам, друзям, новим знайомим протягом років. 
У нашої агенції «Два Серця» є великий досвід в організації як весільної фотографії, так і весільного відео. І буває, що наречені замовляють на весілля тільки фотографа чи тільки оператора. З деякими з них у нас і досі залишаються теплі дружні стосунки. І ви знаєте, всі в один голос твердять, що якби вони робили вибір тепер, то вибрали б і фото, і відео.
А наша яка порада? Замовляйте на весілля і фотографа, і відеооператора.  Щоб в будь-який момент, і рік по весіллі, і через 10, 20, 50, 100 років ви могли дивитися на красиві фотографії, а в якийсь із вільних вечорів налити собі по келиху улюбленого вина і, обійнявшись, переглянути весільний фільм та освіжити свої спогади про один з найчарівніших днів вашого життя.
 

3 основних критерії вибору фотографа та відеооператора на весілля
Перший. Звертайте увагу на професіоналів, які мають значний досвід праці і хорошу рекомендаційну оцінку та зареєстровані на великих весільних порталах. Розглядаючи різні варіанти та провадячи пошук в інтернеті, не покладайтесь на красиві добірки фотографій чи відео з різних весіль. Як правило, роблячи по 200-500 кадрів фотозйомки за одне весілля у фотографа може вийти близько 10-15 справді вдалих робіт, які він виставляє на всезагальний огляд. Обов’язково поцікавтесь, чи може оператор надати для перегляду всі фотографії в межах одного відпрацьованого весілля. Те ж стосується і відеозйомки – перегляньте не нарізку відеокліпів з різних весіль, а весь фільм про весілля.
Ви можете орієнтуватися також і на відгуки друзів. Інколи навіть можна зупинитися на етапі їх схвальних слів: «Нам так сподобалося, звичайно, замовляй». Але не забувайте, що це досвід іншої пари. І тому сміливо переходьте до наступного критерію.
Другий. Як і у фотографа, так і у відеографа є своє портфоліо. У ньому і найкращі роботи, які він обов’язково продемонструє клієнтам, і результати його систематичної праці. Прогляньте багато різних фоторобіт та  відеороликів і, аналізуючи фото- та відеороботи кандидатур, постарайтеся побачити в них відповіді на такі питання: Скільки несподіваних ракурсів, способів зйомки, що здивували і сподобалися вам, ви відзначили? Чи зображення у кожному моменті насичені, не замало і не забагато контрастні, а усі важливі деталі чіткі та добре видимі? Чи однаково якісними є постановочні фото та фото, зроблені, як то кажуть, на льоту? Наскільки плавними і логічними є переходи від епізоду до епізоду у відеорозповіді про весілля?
І третій, не менш важливий, критерій – це особиста сумісність з фахівцем. Постановочна фотосесія, зйомка love story, весільного кліпу чи фільму — це достатньо тривалий і трудомісткий процес, який може потребувати багато часу та постановочних дублів. Тому вам має бути комфортно працювати з фото- та відеооператором, створюючи разом з ними свої спогади. І тут велике значення мають не лише довіра до професіоналізму обраних фахівців та їх здатності породжувати ідеї для створення справді красивих і неповторних речей, що відображатимуть вашу індивідуальність, але й ваша сумісність з ними за характером та темпераментом. Наприклад, коли ви спокійні, виважені і тому дещо повільні, то співпраця з імпульсивним поривчастим фахівцем, який усе робить дуже швидко і без зайвих, на його думку, пояснень, може бути дискомфортною для вас. І навпаки, якщо ви меткі й швидкі, то солідний і докладний в деталях фото- чи відеооператор дратуватиме вас, а довге, як вам здаватиметься, очікування та позування втомлюватиме. 
Ви ще можете запитати про такий критерій як вартість послуг фахівців. Одразу скажемо, що вартість роботи — відносний критерій. Загалом, послуги справжніх професіоналів не є дешеві. Орієнтуючись на нижчу ціну, ви можете зустрітися з операторами старої школи, експериментаторами в режисурі та з відеографами-початківцями. Без сумніву, і серед таких можна натрапити на дуже талановитих і грамотних фото- та відеооператорів. Тоді вибір вирішить ваша особиста, любі наречені, оцінка їхніх робіт.
Весільний фотограф та відеооператор вибрані. Обговорення деталей.
Звичайно, вам потрібно укласти з ними договір. Для цього, любі наречені, маєте насамперед чітко вказати, що саме ви замовляєте. 
У випадку з весільним фотографом це можуть бути:
•    фотозапрошення на ваше весілля; 
•    студійна фотосесія;
•    постановочна фотосесія у якомусь визначному місці чи на лоні природи; 
•    фотоплакати; 
•    фотозйомка основних моментів весільного дня (викуп, церемонія одруження, вінчання, перший весільний танець, найяскравіші моменти весільного бенкету тощо); 
•    художнє оформлення пам’ятних фотографій для гостей; 
•    весільний фотоальбом. 
У відеооператора ви можете замовити такі послуги як:
•   весільне відеозапрошення – незвичайний і оригінальний спосіб покликати ваших рідних і близьких на майбутню церемонію, який безсумнівно приємно здивує отримувачів. Кліп (5-7 хв.) з участю закоханої пари та оригінальним сюжетом не тільки надовго запам’ятається гостям, але й заінтригує їх, створить атмосферу свята задовго до дня весілля;
•    love story – ролик (20-25 хв.) про вас і ваше кохання в традиціях найкращих романтичних фільмів, який висвітлить найбільш яскраві і важливі моменти вашої історії: знайомство і перше побачення, перше зізнання в коханні, пропозицію руки й серця тощо;
•   повноцінний фільм про день весілля тривалістю 1,5-2 години, що відобразить усі і зворушливі, і урочисті, і веселі, а подекуди і по-доброму кумедні моменти вашого великого та овіяного романтикою свята;

•    пряма відеотрансляція весілля – дозволить бути присутніми на святі навіть тим запрошеним, які з якоїсь причини не змогли прибути особисто. Вони бачитимуть все весілля наживо, зможуть відчувати себе поряд з вами і, без сумніву, отримають масу позитивних вражень, навіть перебуваючи за сотні кілометрів від вас.

Визначившись з переліком замовлених послуг, обговоріть докладно увесь кошторис та нюанси надання послуг: внесення передоплати, транспортне забезпечення доставки фахівців на місця зйомок, а після завершення весілля – додому, терміни отримання готової продукції тощо. Усі ці моменти мають бути зафіксовані в договорі, що має юридичну силу.
Після підписання договору вам, любі наречені, необхідно буде ще обговорити черговість проведення зйомки; маршрут весільного кортежу; місця, де буде проводитися зйомка. Також буде не зайвим, щоб оператори зустрілися з ведучим вашого весілля, аби дізнатися про його манеру ведення і визначитися, з яких точок буде краще вести зйомку.
7 важливих нюансів весільної фото- та відеозйомки, які слід знати нареченим
1.    Якщо наречені не звикли триматися перед камерою вільно. В такому разі краще перестрахуватися і перед весіллям зняти короткий ролик про те, як ви, наприклад, познайомилися одне з одним. Він стане чудовим доповненням до весільного фільму. А вам особисто допоможе навчитися не боятися камери і триматися в кадрі природно.
2.    Викуп. Обряд викупу нареченої не варто проводити в тісних приміщеннях – в під’їзді, на сходовому майданчику тощо. Краще зробити це на вулиці перед під’їздом – тоді у операторів буде більше місця, і вони зможуть зробити кращі кадри.
3.    Весільний кортеж. Подбайте про те, щоб у ньому було місце для оператора. Дуже модно знімати кортежі з вікна автомобіля, тому для оператора краще виділити окрему машину, водія якої він зможе проінструктувати заздалегідь.
4.    Весільна фотосесія. Між церемонією укладення шлюбу і бенкетом зазвичай виділяють певний час для фотосесії у пам’ятних місцях. Гостей краще відпустити, оскільки вони перешкоджатимуть роботі оператора. Пам’ятайте, що головними дійовими особами на фотосесії є ви, молодята, а також свідки. Натовп гостей буде виглядати в кадрі не дуже красиво.
5.    Весільний бенкетний зал. Передусім слід зауважити, що зйомка всередині приміщення  — це не те саме, що зйомка на відкритому повітрі.  В приміщенні слід враховувати освітлення, простір, розміщення вікон та інші фактори. З цим усім найкраще справиться професіонал. 
6.    Оператори, ведучий і гості весілля. Коли фотограф і відеооператор взаємодіють з ведучим, а також знають в обличчя гостей, то якість зйомки весільних привітань і тостів буде значно кращою. 
7.    Перший весільний танець. Якщо ви проводили спеціальні репетиції і підготували весільний танець, то краще показати його оператору заздалегідь – так він зможе зняти його особливо красиво.
Можливо, прочитавши усе це, любі наречені, ви трішки злякаєтесь тої відповідальності за якість зйомок та їх кінцевих продуктів, яка лягає на вас. Чи справимось ми? Команда весільної агенції «Два Серця» запевняє – якщо дуже кохаєте один одного, то обов’язково вам усе вдасться якнайкращим чином. Вибирайте весільних операторів заздалегідь – ЗА 2-3 МІСЯЦІ ДО ВЕСІЛЛЯ, оскільки хороші фахівці в цій справі нарозхват і мають розпланований графік. Буде шкода, якщо ви підберете хорошого оператора, а він у той день буде зайнятий на іншому заході.
А коли бракує часу, знань чи бажання, вам на допомогу прийде весільний організатор, який 9/10 турбот візьме на себе, залишивши вам найприємніше – просто бути в кадрі і триматися перед камерами природно. І чим більш щирими та невимушеними будуть ваша поведінка та емоції, тим більша гарантія, що підсумком вашого весілля стане маленький шедевр, яким ви будете пишатися, а оператору буде не соромно помістити його у своє портфоліо.
 

Iншi статтi

Читайтетакож